logo

Tel. kom.: +48 692 139 416

Tel. kom.: +48 882 507 020

E-mail: biuro@geotravel.com.pl


Szczegóły wycieczki Geo Travel

Znajdź ofertę:


Wyjazd:


Powrót:


Ilość dorosłych:


Ilość dzieci:


Wyżywienie:


Bilety wstępu:

Szczegóły wycieczki - Góry Świętokrzyskie

Majówka w Górach Świętokrzyskich

Wyjazd: 2019-05-01

Powrót: 2019-05-03

Cena od osoby brutto: 325.00 zł

Góry Świętokrzyskie, majówka Góry Świętokrzyskie, zamek Chęciny, Święty Krzyż, Piotrkowice, Sobków, Wąchock, Satarachowice

1.05.2018

Wyjazd w godzinach porannych z miejsca zbiórki.

Zamek w Chęcinach - najpotężniejsza polska warownia czasów średniowiecza. Miejsce zesłania więźniów politycznych oraz wdów królewskich. Obecnie nie zamieszkiwany i w stanie ruiny trwałej. Po murach zamku wieczorową porą przechadza się Biała Dama.....:)
Sobków - Dawny dwór obronny (fortalicja) przepięknie położony nad brzegiem Nidy w Sobkowie. Wzniesiony został w latach 1560-1570 na polecenie Stanisława Sobka z Sulejowa, który był kasztelanem bieckim, starostą małopolskim oraz podskarbim wielkim koronnym. Na dziedzińcu znajdują się malownicze ruiny klasycystycznego pałacu wzniesionego około 1770 roku przez późniejszych właścicieli fortalicji – Szaniawskich. Pałac zwrócony był fasadą ku rzece. Pomiędzy rzeką, a ruinami pałacu znajduje się piękny ogród.
Piotrkowice – Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej. Miejsce słynące łaskami figury Matki Bożej Loretańskiej, które przyciąga tysiące pielgrzymów i turystów. Miejsce to perełka świętokrzyskiego baroku. Obecnie sanktuarium opiekują się Ojcowie Karmelici Bosi. Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg w Pensjonacie Karczówka w Kielcach.

02.05.2018
Góry, góry. Ach te Łysogóry!
Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka), zdobycie najwyższego szczytu w Górach Świętokrzyskich – ŁYSICY. Pracownia jubilerska – skały i minerały regionu świętokrzyskiego.
Św. Krzyż - Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim.
Świętokrzyski Park Narodowy
Świętokrzyskie gołoborza- Największe gruzowisko skalne Gór Świętokrzyskich. Roztacza się stąd wspaniały widok na Góry Świętokrzyskie.......Miejsce związane z świętokrzyskim sabatami czarownic.

3.05.2018

Śniadanie, wykwaterowanie
Wąchock - Opactwo Cystersów – unikatowe polskie opactwo Białych Braci z Morimond. Zwiedzanie obejmuje: kościół pw. Św. Floriana i NMP z kaplicą błogosławionego W. Kadłubka i pięknymi barokowymi polichromiami. Spacer po klasztorze przeniesie nas w czasy średniowiecza. Zobaczymy oryginalny kapitularz, fraternię i jedyne miejsce w klasztorze do którego wstęp mają tylko Panowie. W Wąchocku znajduje się jedyny w Polsce pomnik Sołtysa.
Starachowice - Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum" - zabytkowy Wielki Piec z 1899 roku, Maszyna Parowa z 1889 roku, wystawa górnicza, ekspozycja samochodów ciężarowych marki Star w tym słynny STAR 266 oraz wystawa paleontologiczna z tropami i makietami dinozaurów.
Wyjazd w drogę powrotną.

CENA: 325 zł brutto* kalkulacja dla 40 osób
CENA: 335 zł brutto* kalkulacja dla 30 osób

Cena zawiera:
zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (2 noclegi), 2*obiadokolacja, 2*śniadanie w Pensjonacie na Karczówce w Kielcach z przepięknym widokiem na panoramę miasta, obsługę przewodnika świętokrzyskiego przez 3 dni, bilet wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, gratis dla kierownika grupy oraz kierowcy.

Cena nie zawiera:
kosztów transportu - na życzenie kalkulujemy transport z dowolnego miejsca w Polsce. Płatne dodatkowo ognisko z pieczeniem kiełbasek 20 zł za osobę.
Miejsce noclegu:
Karczówka - dawny klasztor Bernardynów, założony w XVII w. Malowniczo położony na wzgórzu górującym nad Kielcami. Niedaleko centrum miasta. W sąsiedztwie krajobrazowego rezerwatu przyrody z pozostałościami wyrobisk górniczych. Roztacza się stąd jeden z piękniejszych widok na Góry Świętokrzyskie i stolicę woj. Świętokrzyskiego. Znajduje się tutaj przytulny pensjonat, który oferuje do dyspozycji gości nowe i komfortowe pokoje 2, 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. To idealne miejsce aby spędzić czas w ciszy i spokoju. Dodatkowym atutem jest pyszna domowa kuchnia.

ZAPRASZAMY W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zarezerwuj

Przewodnik po regionie Świętokrzyskim

Góry Świętokrzyskie, Sandomierz, Kielce

dzieci i dorośli

Ilość nocy 0

Wyjazd 1970-01-01

25.00 zł

Paryż

Paryż. Stolica Francji - salon świata

dorośli

Ilość nocy 4

Wyjazd 2019-04-18

1450.00 zł

Majówka w Górach Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie, Wąchock, Piotrkowice, Chęciny, Sobków

dorośli

Ilość nocy 2

Wyjazd 2019-05-01

325.00 zł